Menu

Droga do LYKKE

Blog o życiu na emigracji i podróżach.

Amanohashidate i niebiański most w Japonii

madamebonheur

Podczas podróży do Japonii wybraliśmy się na jednodniową wycieczkę do Amanohashidate. Jest to niewielka miejscowość, oddalona  ok. 100 km na północny zachód od Kioto. Znajduje się tam tzw. „most do nieba”, który oddziela Zatokę Miyazu od Morza Japońskiego. W rzeczywistości jest to wąski pas lądu o długości 3,5 km i szerokości wynoszącej 35 - 100 m. Miejsce to uchodzi za jeden z „trzech cudów Japonii”, czyli najpiękniejszych widoków, jakie można zobaczyć na terenie całego kraju. 

Przyjazne turystom linie kolejowe JR nie dojeżdżają do samego Amanohashidate, dlatego po drodze należy się przesiąść w pociąg obsługiwany przez innego, prywatnego przewoźnika. U konduktora można wtedy zaopatrzyć się w dokument zwany Amanohashidate Pass. W jego cenie mamy przejazd tam i z powrotem pomiędzy ostatnim przystankiem należącym do JR, a Amanohashidate, a także kilka atrakcji na miejscu - kurs promem, wjazd kolejką górską na punkt widokowy i wypożyczenie roweru, którym sprawnie można pokonać cały odcinek mierzei w krótkim czasie. Koszt przepustki wynosi 1600 jenów na osobę i niewątpliwie jest bardzo korzystnym rozwiązaniem.

Amanohashidate_Niebiaski_most_Japonia_most_do_nieba_mierzeja_2

Amanohashidate_Niebiaski_most_Japonia_most_do_nieba_mierzeja_5

Amanohashidate_Niebiaski_most_Japonia_most_do_nieba_mierzeja_4

Amanohashidate_Niebiaski_most_Japonia_most_do_nieba_mierzeja_3

Amanohashidate_Niebiaski_most_Japonia_most_do_nieba_mierzeja_7

Amanohashidate_Niebiaski_most_Japonia_most_do_nieba_mierzeja_6

Amanohashidate_Niebiaski_most_Japonia_most_do_nieba_mierzeja_1

Będąc na miejscu, korzystaliśmy ze wszystkiego. Najpierw przepłynęliśmy promem wzdłuż mierzei i wysiedliśmy u stóp góry Nariai. Potem wjechaliśmy na szczyt wyciągiem krzesełkowym i podziwialiśmy piękną panoramę okolic z tarasu widokowego, a na koniec przejechaliśmy cały odcinek lądu rowerem i spędziliśmy trochę czasu na piaszczystej plaży. Wokół nas znajdowało się tylko morze i wybrzeże pełne sosen. Tym sposobem znaleźliśmy naprawdę piękne miejsce.

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Iwona] *.dynamic.gprs.plus.pl

    Całkiem ciekawe miejsce. Jakie tam są ceny?

  • Gość: [Magda] *.range86-150.btcentralplus.com

    Super wycieczka, również odwiedzilam Amanohashidate w zeszlym roku. :)

  • Gość: [Madame Bonheur] *.fbx.proxad.net

    [Iwona] To zależy, ale wyjazd w te strony to raczej spory wydatek. Najtańszy nocleg w tych okolicach kosztuje 155-264 zł/doba, jeśli rezerwujesz lokale lub pokoje przez airbnb. Ja na dłużej zatrzymałam się w Kyoto, a tu przyjechałam tylko na jeden dzień. Bardzo dobrą inwestycją dla osób planujących dodatkowe wycieczki pociągiem jest JR Pass. To dokument, dzięki któremu można dowolnie korzystać ze wszystkich pociągów obsługujących państwowe linie kolejowe JR. Najtańsza opcja to 7 dni za ok. 1000 zł. Kwota ta może się wydawać duża, ale komunikacja publiczna w Japonii jest bardzo droga. Do tego dochodzi jeszcze koszt Amanohashidate Pass (58 zł) i wyżywienia, które jest na szczęście niedrogie, w porównaniu z resztą. Syty posiłek na mieście kosztuje zwykle ok. 35 zł. Dużo można też zaoszczędzić kupując jedzenie w supermarketach oraz robiąc samemu śniadania i kolacje.

© Droga do LYKKE
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci