Menu

Droga do LYKKE

Blog o życiu na emigracji i podróżach.

Euro 2016: Polonia kibicuje w Grenoble!

madamebonheur

Jak wiadomo, tegoroczne mistrzostwa Europy w piłce nożnej organizuje Francja. W sieci znalazłam Przewodnik kibica UEFA EURO 2016, który opublikował ranking miast-gospodarzy. Wiele z nich jest bardzo ciekawych pod względem turystycznym, dlatego sądzę, że połączenie podróży i zamiłowania do piłki nożnej może być dla niektórych kibiców świetnym pomysłem.

Wieża Eiffla biało-czerwona

Wszyscy wokół mnie żywo dyskutują o wynikach, dlatego w tym roku z pewnością będę śledziła wszystkie mecze grane przez Polskę i Francję. Rozgrywki oglądam na ogół w domu przed telewizorem, ale planuję też spędzić ze znajomymi jeden weekend w Grenoble. To miejscowość znajdująca się blisko Lyonu i Saint-Étienne, znanych z doskonałych klubów piłkarskich. W 1968 roku była też organizatorem zimowych igrzysk olimpijskich. Z racji pięknego położenia, często określa się ją mianem „alpejskiej stolicy Francji”. Pobyt w tych stronach może być doskonałą okazją do zdobycia wielu górskich szczytów, a także do poznania wyjątkowej atmosfery tego regionu. Jeśli będziecie tam przejazdem, polecam następujące obiekty:

  1. Bary sportowe

O'Callaghan to kameralny pub irlandzki z doskonałym piwem, który znajduje się w najpiękniejszej części starego miasta, blisko promenady spacerowej i kolejki linowej Téléphérique. Kibicom proponuję też La Belle Électrique - duży lokal niedaleko głównego dworca kolejowego Gare de Grenoble. Regularnie odbywają się tam transmisje rozgrywek sportowych na wielkim ekranie.

  1. Hippopotamus

To miejsce dla wszystkich chcących dobrze zjeść i odpocząć od sportowych emocji. Restauracja słynie z doskonałej regionalnej kuchni. Ja uwielbiam zupę cebulową, steki wołowe i wszelkie słodkie desery, które są tam serwowane.

  1. Le Vieux Manoir

Popularny klub dyskotekowy, w którym można bawić się do samego rana. Wśród granej muzyki dominuje rock i pop.

Dokładne informacje dotyczące podróży do Francji można znaleźć tutaj http://www.goeuro.pl. Polonia z Isère na pewno będzie kibicowała Polsce w Grenoble i okolicach!

© Droga do LYKKE
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci